ALİEXPRESS Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

Aliexpress müşteri hizmetleri adlı yazımıza hoşgeldiniz. Bu geniş yazımızda Aliexpress iletişim ile ilgili tüm detayları sizler için yazdık. Eğer sorularınızın çözümünü yazı içerisinde bulamamışsanız bizlere yorum kısmından sorularınızı iletebilirsiniz.Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımıza emin olabilirsiniz.Şimdiden keyifli alışverişler dileriz.Yorumlarınızı bekliyoruz. Aldığınız ürünlerle de ilgili bizlere yorum yazabilirsiniz.

aliexpress-müşteri-hizmetleri-türkiye-telefon-numarası

Aliexpress bildiğiniz üzere Çin üzerinden satış yapmakta olan bir web sitesidir. Türkiye’deki gittigidiyor tarzında bir site olarak düşünebilirsiniz. Aliexpress’te birden çok satıcı mevcut. Yani aldığınız ürünleri Aliexpress göndermiyor ya da üretmiyor diyebiliriz. Çin’deki satıcılar siteye üye olup ürünlerini satıyorlar. Aliexpresse sadece bir aracı olarak bakabilirsiniz. Ülkemizdeki Gittigidiyor gibi görebilirsiniz.

Ürünler Çin’den geldiği için bazen ayları geçebiliyor ürünlerin elimize ulaşması.Bu gibi durumlarda anlaşmazlık seçeneği yani Dispute seçeneği mevcut. Biraz da bundan bahsedelim. Bir ürün aldınız. Ürünün kargoya çıkması için satıcıya verilmiş belli bir süre var.Bu süre içinde satıcının ürünün kargosuna ait bilgiyi siteye girmesi gerekiyor. Bu süre içinde bilgi girilmezse satış iptal olup paranız iade ediliyor. Diyelim ki satıcı ürünün kargo bilgisini girdi.Ürünü gönderdi.Bundan sonra da başka bir süre başlıyor.Ürünün elinize ulaşması için 60 gün gibi bir süre.Bu süreler değişkenlik gösterebilir. Diyelim ki bu verilen sürede elinize ürün geçmedi. İlk yapmanız gereken şey sayfanız üzerinden satıcı ile iletişime geçmeniz. Ürünün gelmediğine dair konuşmanız gerekiyor. Tabi bu konuşmalar malesef Türkçe değil. Konuşmaları ingilizce dili üzerinden yapmanız gerekiyor. Korkmayın ingilizce bilmiyor olabilirsiniz.Bu durumda Google Translate üzerinden çeviri yapıp konuşabilirsiniz.Uzun cümlelerden kaçın.Kısa ve basit bir şekilde translate ile tüm istediklerinizi karşı tarafa iletebilirsiniz.Kimse sizden profesyonel bir ingilizce beklemiyor zaten.Konuşacaklarınız üç aşağı beş yukarı aynı şeyler. Ancak size tavsiyemiz ürünün kargo süresi bitmeden bir kaç gün önce satıcı ile iletişime geçmeniz.Bu süre bitince ürünü almış ve onaylamış sayılıyorsunuz.Paranız karşı tarafa geçmiş oluyor. Bu yüzden süre bitmeden iletişime geçin.

Bazen ise süre bittikten bir iki hafta sonra da ürün gelebiliyor.Bunu satıcı ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Satıcıya güvenebilirseniz dispute açmazsınız.Ürün gelebilir. Ama satıcıya güvendiniz,kargo süresi bitti. Siz dispute açmadınız.Bu durumda ürün gelmezse hak talep edemezsiniz.Buna aliexpress karışmaz.Bu süreden sonra iletişim ancak satıcı ile olacaktır.Satıcıya ürün gelmedi.Dediğiniz süreyi bekledim diyebilirsiniz.Bu da karşı tarafın insafına kalıyor biraz.Ürünü tekrar gönderebilir.Gözlemlediğimiz kadarıyla satıcılar genelde müşteri memnuniyet odaklı çalışıyor.Yani ürünü genelde tekrar gönderiyorlar.Ya da kendi rızaları ile geri ödeme yapıyorlar.

Bir başka konu ise her ürün gümrükten geçmeyebiliyor.Bazı ürünlerin ülkeye girişi yasak.Telefon gibi örneğin.Bunu önceden araştırmakta fayda var.Aliexpress’ten alınan hangi ürünler gümrükten geçer ? tarzı aramalar yaparak Google üzerinden bakabilirsiniz.Bazı ürünlerin ise sayı adedi olabiliyor. Mesela bir üründen 100 tane sipariş ederseniz ticari olarak görülebilir ve gümrükten geçmeyebilir. Bu ve buna benzer durumlarla karşılaşmamak için dikkat etmek gerekir.

Aliexpress Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

  • (+852) 2215-5100

Arkadaşlar böyle bir numara mevcut.Ancak bu telefon numarası yabancı dilde hizmet veriyor.Yani Aliexpress’in Türkçe bir müşteri hizmetleri yok. Eğer ingilizceniz iyiyse bu telefon üzerinden Aliexpress müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.Ama ingilizceniz yok ise malesef yardım alamazsınız. Bu arada şunu da hatırlatmak da büyük fayda var. Aliexpress whatsapp numarası diye bir telefon numarası yok. 

Eğer bu yazıyı baştan sona kadar okumuşsanız zaten bu telefon numarasına ihtiyacınız olmadığını anlayacaksınız.Çünkü bu telefona gelene kadar bir çok çözüm yolu mevcut.Bu telefon artık yapacak hiçbir şey kalmadığında aramanız gereken bir numaradır. Yukarıda da dediğimiz gibi satıcı ile iletişime geçmek genelde sorunlara çözüm oluyor. Ama doğru zamanlarda.Siz ürünü aldıktan 6 ay sonra satıcı ile iletişime geçerseniz çok bir hak talep edemezsiniz. Süreleri doğru kullanmanız gerekir.

Aliexpress Yardım Sayfası 

Bu sayfada başınıza gelebilecek sorunlar için de çözümler mevcut.Yine üzülerek söylüyoruz ki bu sayfa da ingilizce.Ancak siz üzülmeyin. Her şey ayrıntılı biçimde fotoğraflarla anlatılmış.Google translate yardımı ile de yazıları çevirebilirsiniz.

Buraya kadar anlatmaya çalıştık.Aklınıza takılan soruları detaylı bir biçimde bizlere yazarsanız sizler için sorunu araştırıp çözüm önerisi sunmaya çalışacağız. Detaylı bir şekilde sorunları bize yazın.Sizlere en kısa sürede dönmeye çalışacağız. Yorumlarınızı bekliyoruz.İyi alışverişler dileriz.

Yorum yap