HGS İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

HGS yazımıza hoşgeldiniz.Bu yazıda HGS ile ilgili sorununuzun çözümünü bulacaksınız. Hgs iletişim bilgilerini ve telefon numaralarını bulacaksınız. Yine aklınıza takılan soru olursa bizlere yorum kısmından yazabilirsiniz.En kısa sürede yanıtlamaya çalışacağız.

hgs-müşteri-hizmetleri-iletişim-telefon-numarası

Biliyorsunuz ki HGS yani hızlı geçiş sistemi ülkemizde otoyollarda kullanılmaktadır. Milyonlarca araç her gün bu sistem ile ödeme yapmaktadır.Hal böyle olunca bir takım sorunlar da beraberinde gelmektedir. Nedir bu HGS sorunları ? HGS ye kayıtlı aracınızla sistemden geçerken bazen HGS okumamış olabilir. Eğer HGS sizi görmemişse,yani okumamışsa kaçak geçmiş görünürsünüz.Bu gibi durumlarda daha sonradan hesabınızdan düşülüyor.Ancak bizim tavsiyemiz müşteri hizmetlerine bağlanarak durumu anlatmanızdır. Durumu anlatın, Hgs müşteri temsilcisi size gereken cevabı ve yapmanız gerekenleri anlatacaktır. HGS müşteri hizmetleri ne derse onu yapmanızda fayda vardır.

Kartsız bir şekilde HGS’den geçtiniz diyelim.Bu durumda kaçak geçtiğiniz için cezalı olarak ödemeniz gerekecektir. Ancak HGS olmadan geçtikten sonra 15 gün içinde HGS’ye kayıt olursanız ceza ödemezsiniz. Yine aynı şekilde şöyle bir şey de başınıza gelmiş olabilir. HGS’ye para yüklemeyi unuttunuz. O şekilde HGS’den geçtiniz. Bu durumda yine cezalı geçiş gösterecektir. 15 gün içinde hesabınıza para yüklerseniz,cezasız bir şekilde ücret düşecektir. UYARI : Bazı durumlarda ücret düşmeyebilir. Nadiren de olsa bu olabiliyor. Tavsiyemiz bu gibi durumlarda,yani hesabınıza para yatırdıktan sonra hgs bakiyeninizi kontrol etmenizdir. HGS bakiyenizi sorgulamak için HGS müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.Ya da https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf adresine giderek de sorgulama yapabilirsiniz.Bu web sitesinden HGS geçiş ihlali sorgulama da yapabilirsiniz.Buyrun devam edelim isterseniz.Bakiyeyi kontrol ediniz. Hesabınızdan o ücret düşmüş mü, düşmemiş mi bakın. Yine sorun olmasın diye Ptt müşteri hizmetlerini aramanızda fayda var.

Şimdi HGS müşteri hizmetleri bilgi,danışma hatlarını tek tek verelim.

HGS-OGS Müşteri Hizmetleri Danışma Hattı

  • 0850 460 60 60
  • 0312 – 812 10 10

HGS Müşteri Hizmetleri – Ptt müşteri hizmetleri 

  • 444 1 788

PTT çağrı merkezi telefon numarasıdır.Bu direkt olarak HGS müşteri hizmetleri çağrı merkezi değildir. Bu telefon numarasını aradığınızda sizi bant kaydı karşılayacaktır.  Eğer konuşmayı dinlerseniz HGS İşlemleri menüsü için 4 e basmanızı isteyecektir. Buradan HGS işlemlerinizi yapabilirsiniz.

HGS ile ilgili yorumlarınızı bizlere yazabilirsiniz.Elimizden gelen en kısa süre içinde cevap vermeye çalışacağız. İyi yolculuklar dileriz.

Yorum yap