TÜVTÜRK Müşteri Hizmetleri DEV REHBER

Bu yazımızda Tüvtürk ile aklınıza gelebilecek her türlü sorunun çözümünü bulacaksınız. Tüvtürk hakkında detaylı dev rehberimizi hoşgeldiniz. Aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.Ekibimiz en kısa sürede sorununuzun çözümüne ait cevabı sizle paylaşmaya çalışacaktır. MusteriHizmetleriDestek.Com sitesi olarak her zaman siz ziyaretçilerimizin en doğru ve en net bilgiye hızlıca ulaşması için çalışıyoruz.

Yazımız dev rehber niteliği taşıdığından yazıyı başlıklara ayırdık. Tüvtürk ile ilgili merak ettiğiniz bölüme gitmek için uygun olana tıklamanız yeterlidir. Yazının içeriğindeki başlıkları sıralayalım isterseniz.

>> Tüvtürk hakkında kısa bilgi
>> Tüvtürk Muayene Ücreti 2018
>> Tüvtürk Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
>> Tüvtürk Genel Müdürlük Telefon Numarası
>> Tüvtürk Randevu Almak Ücretsiz

tuvturk-musteri-hizmetleri

Tüvtürk hakkında kısa bilgi

2008 yılında İstanbul’da kurulan bir marka olan Tüvtürk, uluslar arası standartlarda araç muayene işlemlerini gerçekleştiren istasyonlar zinciridir. Türkiye’deki periyodik araç muayenesi işlemlerinde hem yetkili hem de görevli tek kuruluş konumundadır. Trafik ve araç güvenliğine direkt olarak katkı sağlamayı hedefleyen marka konumundadır. Araç muayenesi üzerine uzman konumunda yer alan Tüvtürk markası, tarafından gerçekleştirilen muayenelerin her biri resmi olarak geçerliliğe sahiptir. Araçların muayene sonrasında kusursuz olmasının ön planda tutulması anlayışına sahip olarak çalışma sunar. Sürücülerin bilgilendirilmesi aracıyla yapılan muayenelerde, araçların trafiğe çıkabilirlik durumlarının kontrolü gerçekleştirilmektedir. Tüvtürk araç muayene istasyonlarında verilen hizmetler geniş kapsamlı olacak şekilde dağılım gösterir. Periyodik araç muayenesi, yola elverişlilik muayenesi, zorunlu muayene, tadilat sonrası muayene, egzoz gazı emisyon ölçümü ve tespit işlemlerinin gerçekleştirildiği adres konumundadır.

Tüvtürk, 194 sabit istasyona sahiptir. 73 gezici ve 2 motosiklet istasyonuyla da hizmet veriyor olmakla beraber 3.500 çalışan Tüvtürk çatısı altında hizmet vermektedir. Türkiye’nin geneline hizmet veren çalışma anlayışıyla beraber, yıllık olarak 6 milyona yakın aracın bakımlarının gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Ücretsiz olarak sunulan muayene tekrarlarıyla beraber yıllık olarak toplamda Tüvtürk’ten yaptırılan muayene 10 milyon seviyesine yaklaşmaktadır. Tüvtürk kapsamında her yıl yapılan muayene işlemleriyle beraber trafik güvenliğinin kalitesinin en üst seviyeye çıkarılması hedeflenmektedir. Tüvtürk markası kapsamında gerçekleştirilen araç muayene işlemlerinde, araçların yer aldığı sınıfa göre ücret alınmaktadır.

Tüvtürk Muayene Ücreti 2018

Tüvtürk muayene fiyatlarını kim belirliyor ? Bu sorunun cevabını hemen verelim.Her yılın son ayında yani aralık ayında T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından bir genelge yayınlanıyor. Tüvtürk muayene ücretleri bu genelgeye göre belirlenir. Yani her yıl araç muayene ücretleri değişir. Şimdi Tüvtürk muayene ücretlerine bir göz atalım. Güncel fiyatlar aşağıdaki gibidir:

  • Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 305,62 TL
  • Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 226,56 TL
  • Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 115,64 TL

Her yıl bu yazımızı güncelleyerek sizlere en net ve en doğru bilgiyi sunmaya devam ediyoruz.

Tüvtürk Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Tüvtürk hakkında herhangi bir bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız şimdi vereceğimiz numarayı arayabilirsiniz.Yine Tüvtürk hakkında itiraz ve şikayetiniz varsa bu numarayı arayıp Tüvtürk müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanıp konuşabilirsiniz.  Bu numaradan Tüvtürk muayene randevusu alabilirsiniz.

  • 0850 222 88 88 ( Tüvtürk Muayene Randevu Telefon Numarası ) 

Telefonla ulaşmayı tercih etmiyor olabilirsiniz.O zaman Tüvtürk müşteri hizmetleri mail adresini verelim.Bu adrese dileğinizi,şikayetinizi mail olarak da gönderebilirsiniz.

  • info@tuvturk.com.tr 

Tüvtürk Genel Müdürlük Telefon Numarası

  • + 90 212 366 99 00 ( telefon )
  • + 90 212 285 06 46  ( fax )

Bu telefon numaraları müşteri hizmetleri telefonu değil.Bu telefon numaraları genel müdürlük iletişim numaralarıdır. Bu telefondan randevu vs. alınmaz.

Tüvtürk Randevu Almak Ücretsiz

Şimdi sizlere Tüvtürk’ten nasıl ücretsiz bir şekilde randevu alınır onu anlatacağız. Herkesin daha net anlayabilmesi için ” Tüvtürk randevu nasıl alınır ? ” konumuzu resimlerle adım adım anlatacağız. Bu şekilde online olarak Tüvtürk’ten araç muayenesi için randevu alabilirsiniz. Aklınıza takılan bir kısım olursa yorum kısmından bizlere iletmeniz yeterli.En kısa sürede sizlere cevap vermeye çalışacağız.

İlk olarak Tüvtürk’ün kendi web sitesine giriş yapacağız.

1-tuvturk-ucretsiz-muayene-alma

Siteye girdiğimizde böyle bir sayfa çıkıyor karşımıza.Plaka No yazan yeren aracınızın plakasını arada boşluk bırakmadan büyük harflerle yazıyoruz. Zaten küçük yazsanız da otomatik olarak site onu büyük harf yapıyor.

Daha sonra ruhsat seri ve no‘yu girmeniz gerekiyor.Bu bilgi ruhsatınızda kimlik bilgilerinizin olduğu sayfada bulunuyor.Bu sayfada sağ en altta yazıyor. Bunu da girdikten sonra aracı muayeneye götüreceğiniz şehri seçiyorsunuz ve devam butonuna tıklıyorsunuz.

tuvturk-muayene-alma-ucretsiz-2

Karşınıza böyle bir sayfa çıkacak burada aracınızın türü neyse onu seçeceksiniz. Biz bu yazıyı yazarken otomobil için randevu aldığımızdan dolayı bizde otomobil olarak görünüyor. Zaten siz plakayı yazdığınızda burada otomatik olarak arabanızın türü burada beliriyor. Araç türünüzü seçiyorsunuz.

tuvturk-muayene-alma-ucretsiz-3

Araç türünüzü seçtikten sonra karşınıza böyle bir sayfa çıkacak.Burada ise Genel muayene veya muayene tekrarı için mi yoksa tespit muayenesi için mi randevu alacağınızı soruyor.Hangisini istiyorsanız buradan seçiyorsunuz. Genel muayene için seçip devam ediyoruz.

tuvturk-muayene-alma-ucretsiz

Eğer herhangi bir borcunuz yoksa borcunuz yoktur ifadesi böyle yazacaktır.Sonra sayfanın en altından devam diyorsunuz.Ancak herhangi bir borcunuz varsa Araç muayenesi için randevu alamıyorsunuz. Önce borcunuzu ödüyorsunuz.Daha sonra randevu alabiliyorsunuz. Şunu da hatırlatmakta fayda var. Muayene günü Tüvtürk’e gittiğinizde de borcunuzun olmaması gerekiyor.Yani randevu aldığınız tarih ile gittiğiniz tarih arasında da bir borcunuz varsa onu da ödeyip gitmeniz gerekiyor.

tuvturk-muayene-alma-ucretsiz-5

Daha sonra karşınıza muayene günü için takvim çıkacak.Buradan size uygun tarihi seçiyorsunuz.  Tatil günlerini seçemiyorsunuz. Pazar günleri Tüvtürk çalışmıyor. Cumartesi günü için de randevu almak mümkün.

tuvturk-muayene-alma-ucretsiz-6

Daha sonra size son muayene geçerlik tarihinizi soracak.Onu da seçiyorsunuz.

tuvturk-muayene-alma-ucretsiz-7

Şimdi en başta şehir seçmiştik.O şehrin ilçeleri çıkacak. Yani seçtiğiniz şehrin hangi ilçelerinde Tüvtürk muayene istasyonu varsa onlar listelenecek. Yan tarafta ise doluluk oranı görünecek. Resimde gördüğünüz üzere yeşil taraflar muayene için uygun olduğunu gösteriyor. Sonra hangisini gitmek istiyorsanız seçeceksiniz.Öğleden önce öğleden sonra seçeneği gelecek karşınıza. Birisini seçiyorsunuz.  Öğleden önce veya sonra seçtiğinizde muayene saatlerinden hangisi uygunsa size sunacak sistem.

tuvturk-muayene-alma-ucretsiz-8

Yani resimle göstermek gerekirse bu şekilde. Eğer size sunulan saat size uygun değilse,diğer saatlere bak butonuna basabilirsiniz. Bastığınız anda sizden başka bir saat seçmenizi isteyecek. Uygun olan saati seçeceksiniz. Daha sonra karşınıza kimle iletişime geçebiliriz şeklinde bir form gelecek.

tuvturk-muayene-alma-ucretsiz-9

Burada ad soyad ve cep telefonunuzu yazacaksınız.E posta zorunlu değil. Bu bilgileri de doldurduktan sonra alt kısmında randevuyu onayla butonuna tıklayacaksınız. Böylece Tüvtürk araç muayene randevusunu tamamlamış olacaksınız. Muayeneye gitmeden önce veya muayene randevusu almadan önce ne yapmanız gerektiğini mutlaka okuyun.


Tüvtürk ile ilgili tüm aklınıza takılan soruları sitemize yazabilirsiniz.Tüvtürk tecrübelerinizi müşteri yorumu olarak yine bizlere yorum kısmından yazabilirsiniz.

Yorum yap