UBER Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Uber iletişim adlı yazımıza hoşgeldiniz.Bu yazıda sizlere Uber müşteri hizmetlerine ait tüm detayları yazdık.Siz değerli ziyaretçilerimizin UBER hakkındaki müşteri yorumlarını bekliyoruz.Uber iletişim bilgilerinden önce Uber ile ilgili kısa bir kaç detaya göz atalım.Daha sonra ise iletişim bilgilerine geçelim.

Uber Taksi Nedir ?

Ülkemizde adını sıkça duyuran Uber firmasının temelleri aslında 2009 senesinde Garrett Camp ve Travis Kalanick tarafından Ubercab olarak atılmıştır. Amerika Birleşik Devletlerinde Haziran ayında piyasaya sürülen Uber projesi 50 milyon dolar bir ticari başarı yakalamıştır.Uber Kaliforniya’da kurulmuştur.Uber internetten VİP taksi çağırabileceğiniz bir sistemdir. Araçlar Vito,Transporter gibi lüks araçlardır.Çağırdığınız araca ne kadar ödeyeceğiniz uygulamada yazmaktadır.

UBER esasen bir mobil uygulamadır.Başarılı tanıtım ve pazarlama sayesinde günümüzün en çok konuşulan ve kazandıran firmaların başını çekmektedir. 2015 Mayıs ayı itibariyle Uber hizmeti, 60 ülkede, 310 şehirde kullanılmaya başlamıştır. Elbette her başarılı firma gibi Uber de bir çeşit benzerleriyle taklit edilmeye çalışılsa da, Uber ticari modeli rakipsiz olarak sahalarda başarılarına başarılar katmaya devam etmektedir.uber-iletisim-musteri-hizmetleri-destek

Uber uluslararası arenada yer alma çalışmalarına 2012 senesinde başlamış, yaptığı deney ve güncellemelerle adından sıkça söz ettirmiştir. Sermaye artırımıyla 2015 yılı başlarında 2,9 milyar dolara ulaşan geliri, 2015 senesinde 10 milyardan fazla olmuştur.

Uber nasıl kullanılır?

Uber kullanımı aslında çok kolay. Evvela sisteme üye olmanız gerekmektedir. Bunu yapabilmek için dilerseniz Uber firmasının resmi sitesini yahut Android, Iphone uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bundan sonrası daha da kolay. Araç ihtiyacınız mı var? Bir yerden bir yere, evinizin önünden alınıp transfer mi edilmek istiyorsunuz? Tamam, yapacağınız tek şey: üye olduğunuz uygulamadan sizi alması için bir konum bildiriyorsunuz Uber firmasına. Talep edilen araç, bir sürücüyle talebinizi yerine getirmek için yola çıkıyor. Yani size özel bir transfer hizmetini yerine getiriyor. Uber taksiyi çağırmadan önce tahmini ücreti öğreniyorsunuz. Yani sürücünün size absürt bir fiyat söylemesi imkansız.Karşınıza ne kadar ücret çıkacağını görerek taksiyi çağırıyorsunuz.

Uber seçenekleri nelerdir?

Ülkemizde kendine yeni yeni yer edinen Uber firmasının ülkemizde hizmet veren iki farklı araç modeli bulunmaktadır.  Bunlar: Transporter ve Mercedes Vito’dur.  Çağırdığınız araç size yaklaşırken size bildirim yollayarak uyarıyor. Araç açılışı 8TL, geçen her dakika 0,35 kuruşa tekabül ediyor. Kilometre başına ücret 2,5 TL civarı. Bunlar bu yazının yazıldığı tarihte olan fiyatlar. Değiştikçe biz de yazımızı güncelleyeceğiz.

UBER İletişim

Peki UBER ile ilgili sorun yaşadınız ? Uber hakkında şikayetiniz var. Bu durumda ne yapacaksınız ? Tabi uber telefon numarası arayacaksınız ? Kime nasıl şikayet edeceksiniz  ? Şimdi bu soruların cevaplarını verelim.

Uber’in herhangi bir iletişim numarası, uber whatsapp destek hattı, uber canlı destek hattı malesef yoktur. Uber’e ait 444lü bir hat yoktur. Uber’e ait 0850 li bir numara yoktur. Yani UBER müşteri hizmetleri adı altında bir telefon numarası henüz yayınlanmamıştır.Yayınlandığı anda sizlere yazacağız.Ancak üzülmeyin.Uber’e birkaç şekilde ulaşabilirsiniz. Bunlardan birincisi şudur.

Telefonunuza indirdiğiniz UBER uygulamasından “yardım” bölümüne giderek yardım talep edebilirsiniz. Uber iletişim için en sağlıklı yol budur. Twitter üzerinden de yardım alabilirsiniz.Ancak en sağlıklı en net ve kesin cevabı UBER uygulamasındaki yardım bölümünden bulabilirsiniz. Olur da ileride UBER ülkemizde bir ofis açarsa muhakkak iletişim numarası da vereceklerdir. O zaman daha rahat sorunlarınıza çözüm bulabileceksiniz.

Bir diğer yol ise twitter. UBER şikayetleriniz,önerileriniz,sorularınız için UBER Twitter adresinden yardım alabilirsiniz.Twitter hesabınıza girerek arama kısmına UBER yazarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.Direkt mesaj olarak da ulaşabilirsiniz,hastag ile de yardım isteyebilirsiniz.

UBER Twitter Yardım Kanalı: 

UBER ile tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız,diğer kullanıcılara da fikir vermiş olursunuz. Uber yorumlarınızı,şikayetlerinizi,memnuniyetlerinizi,önerilerinizi bekliyoruz.

Yorum yap

Yorumlar

  • artık ubere bir müşteri hizmetleri şart bence. bir numara açmak bu kadar mı zor.kıyın azcık paraya ya.iki üç tane eleman tutun verin maaşını.varsa sorunumuz artık uber müşteri hizmetleri ile çözelim ya.nedir yani.bu kadar mı zor ? bence zor değil.

  • 20.07.2018 tarihinde taksime uber çağırdık. Gelen arkadaş gayet nazik,kibardı.Ancak araçta sigara içemedik. Araçlarda sigara içmeye izin var mı ? Kime göre değişiyorbu ? uber mi kısıtlıyor. şöför mü kısıtlıyor. izin vermedi. yasak dedi. uber iletişim için kime başvuracağız ? kime nasıl şikayet edeceğiz ? ya da şikayet ediliyor mu.kullanan arkadaşlar cevap verebilir mi ?

  • Uber iletişim numarası diye bir numara yok deniliyor. Gerçekten de bir muhatap yok. Bizim sorunumuz olduğunda bunu kim çözecek ? Uber taksi şoför şikayet için ne yapmak gerekecek. Eksi puan vermekle olacak iş mi bu ? Daha büyük çaplı sorunlar yaşıyor da olabiliriz değil mi. Bence artık uber iletişim artık neyse adı. Müşteri hizmeti temsilcisi ne varsa çalıştırsınlar.

  • Plaka vermeyeceğim ama geçen gün Uber takside bir sorun yaşadım. Bu sorunu çözmek için taksi şoförüyle konuştum ancak uzlaşamadık. Uber müşteri temsilcisinin telefon numarası yok mu ? Ne zaman artık Türkiye’de bir uber ofisi açılacak ? En azından uber istanbul ofisi falan açılsın. En çok zaten istanbulda kullanılıyor. Artık problemlerimize çözüm istiyoruz. Uber uygulaması üzerinden başvurmak yerine anında hızlıca konuşabileceğimiz bir uber telefonu olsa gayet güzel olur.teşekkürler dilerim.iyi günler.

  • Uber şoförleriyle ilgili şikayetlerimiz için bir telefon numarası olmaması çok üzücü. Twitter destek hattı yerine bir tane müşteri hizmetleri numarası açsınlar.Türkiyede ofis açsınlar.Derdimizi rahat rahat anlatamıyoruz.

  • Uber taksi numarası için aradım geldim ama anladım ki.Uber’in taksi numarası diye bir şey yok.Uygulamayı indirdim. Oradan uber taksi çağrılıyormuş. Onu anladım. Bundan sonra uber kullanmaya devam. Fiyatlar da yazıyor. Ne ödeyeceğini biliyorsun yani. Yan yattı çamura battı yok.